Saç Kaplama İşleri

İzolasyon Hizmetleri

Endüstriyel projelerde izolasyon uygulamasının en önemli amaçları işletme performansınınn korunması, enerji tasarrufu, çevresel etkilerden ve çevreyi korumayı sağlamaktadır.

Sıcak İzolasyon

60° C den yüksek olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği, akışkan sıcaklığı ve yalıtım yapılacak boru, yüzey ve tank gibi sistemlerin kapalı alan veya dış hava şartlarına maruz olması gibi faktörler göz önüne alınarak kullanım alanına göre cam yünü, kayayünü, seramik yünü, Poliüretan, Cellular Glass, kalsiyum silikat veya AEROGEL gibi ürünlerden uygun olan seçilir.

Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır.

Sıcak izolasyon uygulaması, termik santral izolasyonu, doğalgaz dönüşüm santrali izolasyonu, çimento üretim tesisi yalıtımı, Cam üretim tesisleri, Kimyasal üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, soğutma kuleleri, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

Soğuk İzolasyon İzolasyon Hizmetleri

Soğuk izolasyon terimi, sıcaklığı –200 oC ile +40 oC arasında olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Başlıca soğuk izolasyon uygulama alanları Petrokimya, Kimya, Donmuş gıda, Oksijen, Azot, Hidrojen, LNG tesisleri boru ve ekipmanları ile karbondioksit, amonyak, azot stoklama, taşıma tankları olarak sıralanabilir. Poliüretan ve AEROGEL soğuk izolasyonda kullanılan en yaygın izolasyon malzemesidir.

Ses İzolasyonu

Bu uygulama işletmedeki yüksek sesi azaltma amaçlıdır. Ana amaç ses düzeyi düşük çalışanabilir bir ortam yaratmaktır.

Yangın İzolasyonu

Çeşitli sıcaklıklara dayanıklı olan malzemelerle yangın çıkma olasılığına karşı yapılan izolasyon çeşitidir.

* Havalandırma Kanalları, Havalandırma, Saç Kaplama İzolasyon, Sac Kaplama, Filtreleme, Isıtma, Kazan, Klima, Isıtma, Soğutma, Havalandırma Sistemleri, Flex paslanmaz, gaz, su boruları, panel radyatör, çatı yalıtım malzemeleri, havalandırma malzemeleri, foam board,güneş enerji sistemleri, katı yakıt sobaları, aspiratör, buderus, buderus, daikin, duman emişi, fan, fan hücreli aspiratör, baca, baca izolasyon, bina, bina yıkım, bina yıkım demontajı, demontaj.
* Endüstriyel tesislerde sıcak ve soğuk akışkanın geçtiği tüm hat ve ekipmanlara yapılmaktadır. Kazan Kızgın yağ boruları Isı izolasyonu Taşyünü üzeri sac kaplama. Enerji tüketimi yoğun; petrokimya, çimento, kağıt, gıda, tekstil, demir-çelik, vb. sektörlerde bulunan endüstriyel tesislerde izolasyon özellikle buhar hatları, kızgın yağ hatları, sıcak su hatları, kazan, baca, evaporatör, eşanjör, tank vb. boru hatlarına ve ekipmanlara taşyünü, seramik battaniye vb izolasyon yapılmaktadır. Aynı şekilde; sadece sıcak hatların değil, azot, karbondioksit vb. akışkanların bulunduğu boru ve ekipmanlar için de soğuk izolasyon uygulanmaktadır. Soğuk izolasyon uygulamalarında amaç; yoğuşmayı, buzlanmayı (karlanma) önlemek ve boru hattının ya da ekipmanın içindeki akışkanın ısınmasını engellemektir.
* Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği, akışkan sıcaklığı ve yalıtım yapılacak boru, yüzey ve tank gibi sistemlerin kapalı alan veya dış hava şartlarına maruz olması gibi faktörler göz önüne alınarak kullanım alanına göre cam yünü, kayayünü, seramik yünü, Poliüretan, Cellular Glass, kalsiyum silikat gibi ürünlerden uygun olan seçilir.
* Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır.
* Sıcak izolasyon uygulaması, termik santral izolasyonu, doğalgaz dönüşüm santrali izolasyonu, çimento üretim tesisi yalıtımı, Cam üretim tesisleri, Kimyasal üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, soğutma kuleleri, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

sac-kaplama-isleri-urun-01.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-02.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-03.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-04.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-05.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-06.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-07.jpg Görseli
sac-kaplama-isleri-urun-08.jpg Görseli

Yunuseli Mh. Akyıldız Cd. No:3/2
Bursa / TÜRKİYE

  • +90(533) 074 1455
  • +90(224) 248 7842
+