Varil Isıtma Ceketi

Varil Isıtıcıların Önemi

Plastik veya metal varillerin içerisinde bekletilen endüstriyel yağ, fuel-oil, boya ham maddeleri gibi ortam sıcaklıklarında viskoziteleri yüksek olan malzemelerin üretime aktarılma esnasında uygun akışkanlık seviyesine getirilmesi istenmektedir. Özellikle kötü hava şartlarının hakim olduğu bölgelerde bulunan birçok tesis için, varil içinde donan malzemeler önemli bir sorun teşkil etmektedir. Bu sorunların önüne geçilmesindeki en verimli uygulama yöntemi kemer tipi, ceket tipi veya kabin tipi varil ısıtıcıları kullanarak ısıtma sağlanmasıdır.

Varil Isıtma Yöntemleri

Her tesisin kendi uygulama yöntemine göre farklı çözümler sunulmaktadır. Endüstriyel tesislerde ürün depolamada kullanılan her türlü varillerin veya IBC tankların ısıtılması için farklı boyutlarda ve farklı güçlerde ısıtıcılar mevcuttur.

Isıtıcı Kabloların Endüstride Yeri

Isıtcı kablolar, endüstriyel tesislerde yıllardır kullanılan “Heat Tracing – Elektrikli Isı İzleme” sistemlerinin kuşkusuz ki en önemli parçasıdır. Farklı işletmelerin farklı ısıtma sorunlarına en uygun çözümü sağlamak, ısıtıcı kabloların çok çeşitli olmasıyla mümkün olmaktadır. Kendinden Regüleli, Sabit Güçlü ve Seri Dirençli olarak üç ana başlık altında toplanan ısıtıcı kablolar, metre başına verdikleri güçleri ve dayanım sıcaklıkları bakımından farklılık gösterirler.

Diğer Bilgiler

İmalatlarımızda Heat Trace Ltd. firmasına ait ısıtıcı kablolar kullanılmaktadır, endüstriyel tesislerde güvenli alanlarda kullanıldığı gibi patlayıcı alanlarda da (Zone1 – Zone2) kullanılabilmektedir.

Heat Tracing ile tank ısıtma sistemleri, diğer ısıtma sistemleri arasında önemli bir konuma sahiptir. Sistemin montaj kolaylığı ve bakım gerektirmemesi klasik ısıtma yöntemleriyle kıyaslandığında önemli tercih sebepleri arasındadır. Endüstriyel tesislerde tank ısıtma uygulamaları tesislerin ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Depolama tanklarındaki veya silolardaki ürünlerin sıcaklıklarının muhafaza edilmesi, donmaya karşı korunması ya da sıcaklıklarının yükseltilmesi gibi farklı uygulamalara yönelik farklı tasarımlar ve çözümler sunulmaktadır.

Elektrikli ısıtıcı kablo seçimi her uygulama için özel olarak yapılmaktadır ve kontrol sistemleri uygulamaya özel olarak tasarlanmaktadır. Heat Trace Ltd. firmasının geniş ürün gamı sayesinde farklı tesislerin farklı işletme yapılarına uygun çözümler rahatlıkla sunulabilinmektedir. Tank ısıtma uygulamalarında genel olarak ısıtıcı kablolar tankın dış yüzeyine sarılarak ısıtma sağlansa da, özel olarak üretilen tank içi ısıtma kablolarının kullanıldığı sistemler de mevcuttur.

* 232°C’ye kadar kontrol imkanı (metal varil için)
* 260°C’ye kadar dayanım sıcaklığı
* Dijital termostat özelliği (metal varil için)
* Tamamen saran yapısıyla hızlı ısıtma
* Esnek yapısıyla pratik uygulama
* 3,6kW’kadar güç seçenekleri
* CE sertifikalı

varil-isitma-ceketi-urun-01.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-02.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-03.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-04.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-05.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-06.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-07.jpg Görseli
varil-isitma-ceketi-urun-08.jpg Görseli

Yunuseli Mh. Akyıldız Cd. No:3/2
Bursa / TÜRKİYE

  • +90(533) 074 1455
  • +90(224) 248 7842
+