Eşanjor Ceketi

Eşanjörler yapısı gereği büyük yüzeylere sahiptirler eşanjörler yüzeyinde yüksek orana uluşan ısı kayıplarını minimum seviyeye çekmek ve ısı yalıtımı sağlamak için eşanjör ısı yalıtım ceketleri uygulaması yapılmaktadır. Eşanjörler herhangi bir arıza ya da rutin bakım durumunda kolaylıkla sökülen ve gerektiğinde hızlı ve zahmetsiz olarak montajı yapılan eşanjör ceketlerinin pratik yapısı sayesinde çokça tercih edilmektedir.

Eşanjör yüzeyinden kaybolan ısı enerjisini engellemek amacıyla EŞANJÖR CEKETLERİ’nin kullanılması etkili bir çözümdür. Eşanjör bakımları sırasında yada olabilecek muhtemel bir arızada kolayca müdahale imkânı sağlaması amacıyla montaj ve demontajının kolay olması eşanjör ceketlerinin kullanımının uygunluğunun en iyi seçenek olduğunun göstermektedir.

Eşanjör ceketleri uygun fiyatları ve yüksek ısı yalıtımı oranı ile etkili ve ekonomik bir izolasyon çözümüdür eşanjör izolasyonu ve eşanjör ceketi düşük maliyeti kolay uygulanabilirliği ve hızlı ekonomik geri dönüşü sayesinde eşanjör yalıtımında en çok tercih edilen uygulama eşanjör ceketi uygulamasıdır eşanjör ceket uygulamasına 1999 yılından bu yana izolasyon sektöründe lider olan Projack ile bağlantıya geçerek satın alabilir ya da ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Eşanjör İzolasyonu Avantajları

Vana ceketi defalarca kullanılabilir. Kendisini yenilemekte ve uzun süreli kullanımlar sağlamaktadır. Kullanılması oldukça basit olan eşanjör izolasyon ceketinin montajı da oldukça kolaydır. Yanmaz özellik göstermesi ile yangın risklerini en aza indirmiştir. Cırt bant, kopça ve yayda kullanılması ve bağlama ipleri ile güçlendirilmesi olası hava koşulları risklerini de ortadan kaldırmıştır. Sağlam bir şekilde dayanması ile dış cephelerde de tercih edilmektedir. Küflenmemesi, toza ve çamura karşı dayanıklılık göstermesi, paslanmaz tel içermesi ve kopmaması da eşanjör izolasyonunda vana ceketinin önemini ve kalitesini öne çıkarmaktadır.

Eşanjör Ceketinde İzolasyon Seçimi

Vana ve boru hatlarında özel hesaplamalar sonucunda eşanjör izolasyonu uygulanmalıdır. Her vanaya özel olarak planlandıktan sonra monte edilmesi beklenir. Vana flanşları en az 100 mm mesafede olacak şekilde ayarlanmalıdır. İzolasyon kalınlıkları belirlenirken akışkanlığa göre sıcaklık ölçümü yapılarak montaj gerçekleşmelidir. Sıcak hatlarda veya sıcak motorlarda seramik, cam yünü ve cam elyaf malzemeleri tercih edilmektedir.

Eşanjör İzolasyonunda Kullanılan Malzemeler

* Paslanmaz çelik tel ile bağlanabilmektedir.
* Cam elyaf fitiller ile bağlama ipleri oluşturulmuştur.
* Çelik tel ile dikiş ipi kıvamında iplerle kenetlenmiştir.
* Paslanmaz kopça veya yayda ile bağlanır.
* İğnelenmiş cam yünü ve seramik elyaf battaniye malzemeleri ile vana ceketi oluşturulur.
* İç ve dış katmanda silikon kaplı veya alufix cam elyaf kumaş malzemesi tercih edilmiştir.

esanjor-ceketi-urun-01.jpg Görseli
esanjor-ceketi-urun-02.jpg Görseli
esanjor-ceketi-urun-03.jpg Görseli

Yunuseli Mh. Akyıldız Cd. No:3/2
Bursa / TÜRKİYE

  • +90(533) 074 1455
  • +90(224) 248 7842
+