Egzoz Ceketi

Günümüzün kuşkusuz en önemli konusu enerji tasarrufudur. Enerji işletmelerde verimliliği ve işlevi artıran en önemli nimettir diye nitelendirsek sanırım yanlış olmaz. Dolayısıyla birçok alanda izolasyon kullanıldığı gibi egzoz içinde izolasyon bulunmaktadır. Egzoz izolasyon yastığı ve ceketi egzoz için enerji tasarrufu adına oldukça önemli bir hal almaktadır. Egzoz izolasyon yastığı ve ceketi ile birlikte enerji en yüksek verimle kullanılabilir ve ısıya dönüşmüş olan enerjinin minimum kayıpla oldukça verimli bir şekilde kullanıma sokulması düzgün ve kullanışlı bir ısı izolasyonu ile beraber sağlanabilmektedir.

Gaz, dizel türbinleri ve motor egzozları, yüksek düzeyde gürültü, hızlı ve aşırı sıcaklık birikimi ve türbülanslı sıcaklık akışı üretir. Polar izolasyon çıkarılabilir egzoz yalıtım ceketi özel olarak imal edilmiştir ve 500 derece veya daha yüksek sıcaklıkları tutabilir. Polar izolasyon egzoz yalıtım ceketi sıcaklık ve gürültüyü kontrol altına alır, egzoz sistem bileşenlerini korurken çevre sıcaklığını kontrol eder ve personeli korur.

Egzoz İzolasyon Yastığı Nedir?

Enerji israfının değişmez kaynağı kuşkusuz izolasyonsuz buhar dağıtımıdır. Egzoz izolasyon yastığı ve ceketi enerji kaybını yaklaşık olarak %90 oranında azaltabilmektedir. İş dünyasında birçok alanda çeşitli ekipmanların tamir ve bakımı için klasik olarak izolasyon uygulamaları zarar görebilmektedir. Cam yünü, kaya yünü gibi ve buna benzer uygulamaların sökülüp takılabilmesi çok kolay bir durum değildir. Bu izolasyonların yerine takılması pek mümkün olmayabilir. Bunların yerine oldukça kolay bir şekilde monte edilip sökülebilen ve herhangi bir ustalık gerektirmeyen egzoz izolasyon yastığı ve ceketi tercih etmek en mantıklı seçim olacaktır.

Egzoz izolasyonu ve ceketi ihtiyaca göre özel olarak üretilmektedir. Yüksek ısıya karşı oldukça dayanıklı kumaşlardan ve alev almaz dikiş ipliklerinden imal edilmektedir. Ayrıca paslanmaz kopçalar, bağlama fitilleri ve izolasyon şiltelerden oluşmaktadır. Yaklaşık olarak egzoz izolasyon yastığı ve ceketi eksik 50 derece ile artı 1200 derece ısı aralığında oldukça verimli bir şekilde uygulanabilmektedir.

Egzoz İzolasyon Yastığı ve Ceketi Kullanım Alanları

* Isıtma Soğutma Tesisatları
* Kazan Daireleri
* Gemi Kazan Daireleri
* Motor Egzoz Hatları
* Buhar Tesisatları * Kızgın Yağ Hatları * Esanjör Gövdesi * Chiller ve Boyler * Türbin ve Jeneratörler * Tekstil Boya Makineleri * Plastik Enjeksiyon Makineleri * Makine Ekipmanları

Egzoz İzolasyon Yastığı ve Ceketi kullanım yerleri

* Bina İçi Isıtma
* Buhar Tesisatları
* Motor Egzoz Hatları
* Kızgın Yağ Hatları
* Türbin İzolasyonu
* Jeneratör İzolasyonu
* Chiller İzolasyonu
* Boiler İzolasyonu
* Eşanjör Gövdeleri

egzoz-ceketi-urun-01.jpg Görseli
egzoz-ceketi-urun-02.jpg Görseli
egzoz-ceketi-urun-03.jpg Görseli
egzoz-ceketi-urun-04.jpg Görseli
egzoz-ceketi-urun-05.jpg Görseli

Yunuseli Mh. Akyıldız Cd. No:3/2
Bursa / TÜRKİYE

  • +90(533) 074 1455
  • +90(224) 248 7842
+