Vana Ceketinin Faydaları

Vana ceketlerinin bir çok avantajları bulunmaktadır. Daha çok enerji tasarrufu sağlaması ve izolasyon özelliğinin yanı sıra bir çok pozitif avantajları bulunmaktadır.

Vana ceketleri yüksek ısıya dayanıklıdır. Sökülüp takılabilmeleri oldukça kolay araçlardır ve bu nedenden dolayı defalarca kullanabilmek mümkündür. Montajları yüksek bütçe gerektirmez maliyetleri düşük seviyededir. Vana ceketleri asla yanıcı madde değildirler. Dar alan kolayca uygulanabilmelerinin yanı sıra uzun ömürlü olduklarından ekipmanların ömrününde uzamasını sağlarlar. Vana ceketleri asla içeriğinde sağlığı tehdit eden zararları ve kanserojen madde barındırmazlar. Isı izolasyonu nedeniyle yüksek seviyede enerji tasarrufu imkanı sağlamaktadırlar.

Soğutma sistemlerinde ise yoğuşmaya karşı bloklayıcı bir araçtır. Yakıt buharına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra atmosfer koşullarıda vana ceketlerini etkilemez. Zayıf asitlerin yanı sıra su ve yağ gibi sıvı madde koşullarına da dayanıklı bir araçtır. Vana ceketi maddi açıdan çok fazla bedel gerektirmediği gibi enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra kısa süre içinde vana ceketine ayırdığınız maliyeti sizlere amorti etmektedir.

Vana ceketlerinin tercihinde bulunurken çalışma şartları göz önünde bulundurularak vanaya uygun kumaş ve izolasyonda kullanılacak malzeme belirlenmelidir. Ayrıca vana ceketleri uygulanırken boğaz bölgelerinde hiç boşluk kalmaması gerekmektedir. Her vana ceketi uygulamasında ayrı ayrı ölçümler yapılmalı ve özel üretim sağlanmalıdır. Ayrıca dikişte kullanılan iplikte yüksek ısıya karşı direnç göstermelidir.

Yunuseli Mh. Akyıldız Cd. No:3/2
Bursa / TÜRKİYE

  • +90(533) 074 1455
  • +90(224) 248 7842
+